Hoe ziet dit jaar er op de marketingafdeling uit? Lekker veel vacatures? Overal stagiaires? Of moet je alles alleen doen en helpt de office manager af en toe mee?
Er zijn gelukkig ook verschillende types marketingprofessionals die jou kunnen helpen. Maar die komen wel met een prijskaartje…
De marketeer in loondienst
Meestal als antwoord op ‘we gaan nu echt iets met marketing doen’, wordt er een marketeer aangenomen in loondienst. Vaak toch net iets prijziger dan je zou denken, want met alleen het bruto jaarsalaris kom je er niet.
Het salaris
Afijn, het bruto jaarsalaris. Je wilt natuurlijk wel iemand hebben met een beetje verstand van zaken. Dus minimaal 3 jaar werkervaring is wel wenselijk. Als we loonwijzer erbij pakken kost een marketeer met een beetje ervaring al gauw € 3.200 per maand. Wat neerkomt op €54.000 per jaar (inclusief vakantietoeslag, loonheffingen en andere toeters en bellen).
€54.000 per jaar
2. De werkplek
Maar goed dan zijn we er natuurlijk nog niet. De nieuwe medewerker moet wel achter een bureau kunnen zitten met een redelijke computer. Uit het onderzoek van Occupiers Cost Index blijkt dat een goede werkplek per gemiddelde werknemer al gauw € 10.000 per jaar kost.
€ 64.000 per jaar
3. Alle extra secundaire arbeidsvoorwaarden
Bij die € 64.000 per jaar moet je niet vergeten alle luxe secundaire arbeidsvoorwaarden erbij op te tellen die je aanbiedt. Dus krijgt jouw medewerker een eigen telefoon, een dertiende maand, pensioenvergoeding, dagelijkse lunch of legendarische bedrijfsuitjes/vrijdagmiddagborrels? Tel dit dan bij het jaarbedrag op. Voor het gemak nemen wij dit nu niet mee.
4. Nog meer expertise
Vaak kan jouw kersverse marketeer niet alles. Het marketinglandschap wordt met de dag complexer. Sommige dingen moet je daarom wel uitbesteden aan externe bureau’s. Kortom: kosten die ook nog bij het jaarsalaris van de marketeer opgeteld moeten worden. Voor nu slaan we dit bedrag even over.
Dus wat is nu de prijs per werkzame maand?
Laten we ervan uitgaan dat jouw marketingprofessional voor het jaarbedrag (€ 64.000) 40 uur per week écht werkt. Dus niet met collega’s kletst over zijn weekend en/of aan het vergaderen is. Maar hij is wel 5 weken per jaar vrij en een keer een weekje ziek. Dit komt neer op slechts (52 weken – 6 weken =) 46 werkzame weken per jaar. Maar je betaalt wel voor 52. Omgerekend kost die medewerker dan opeens net iets meer dan € 6.000,00 per maand. Wow!
€ 6.000 per maand
De zelfstandige marketeer (ZZP’er)
Uiteraard hoef je niet per se iemand in loondienst aan te nemen. Je kunt ook kiezen voor een ZZP’er, waarbij je gewoon een opdracht (of meerdere) uitbesteedt. Moet je wel eerst weten wat je met je marketing wilt doen en wat er dus moet gebeuren. Het uurtarief van een ZZP’er ligt wel hoger dan die van een werknemer als je de berekening hiervoor bekijkt. Afhankelijk van het type expertise die je zoekt betaal je € 70 en € 100 per uur in plaats van ‘slechts’ de ((€ 6000 per maand / 4,3 weken) / 40 uur per week =)
€ 34,88 per uur voor een werknemer.
Niet zo rooskleurig als het lijkt
Maar, naast dat je meer betaalt, zijn er ook een paar andere ‘kanttekeningen’ te maken bij deze optie:
- Je blijft toch één van de vele werkgevers met een tijdelijke opdracht, waardoor ze minder betrokken zijn bij het bedrijf.
- Coördinatie is continu vereist.
- Jij vraagt, zij draaien. Maar is dit wat jij nodig hebt om je doelstelling te behalen?
- Een ZZP’er is alleen. Geen controle of second opinion van iemand anders. Met een complexer wordend landschap kan ook de ZZP’er het niet alleen af. Je hebt bij deze optie eveneens aanvullende expertises nodig.
Een compleet marketingteam voor de prijs van één marketeer
Het aantal kanalen waarover klanten zich tegenwoordig bewegen is de afgelopen 15 jaar vertienvoudigd, waardoor het marketinglandschap steeds complexer wordt. Om nog daadwerkelijk succesvol te kunnen zijn met marketing heb je gewoon meerdere expertises nodig. Met één marketeer ga je simpelweg de wedstrijd niet meer winnen.
Door jouw marketing volledig uit te besteden krijg jij een compleet online en offline marketingteam tot jouw beschikking. Van strategen tot marketingmanagers, van designers tot tekstschrijvers en van e-mailmarketeers tot zoekmachinegoeroes. Daarbij heb je ook geen externe bureau’s nodig en zijn we nooit ziek, op vakantie of hebben behoefte aan loonsverhoging. En de kosten van zo’n 15-koppig team? Dat zal je verbazen! We zullen je gegarandeerd positief verrassen. Bel direct met ons voor de mogelijkheden.
Aan de slag met marketing? Laten we eens kennismaken!
Klinkt een compleet marketing team voor de prijs van één marketeer ook als muziek in jouw oren? Laten we dan eens kennismaken! Bel of mail ons voor een vrijblijvend gesprek. Samen zorgen we voor een goed dichtgetimmerd marketingplan én een perfecte uitvoering daarvan.
Ben jij er echter nog steeds van overtuigd dat die allround marketeer voor jou ergens rondloopt? Geen probleem. Om je alvast een overzicht te geven wat een allround marketeer moet kunnen, hebben we een functieprofiel van een marketeer voor je opgesteld. Deze kan je gewoon downloaden. Graag gedaan.
UPDATE!
Gezien de huidige krapte op de arbeidsmarktmarkt is het wellicht een beter idee om te kijken wat je van je marketingactiviteiten kunt automatiseren.
Wij kunnen jou en je team hierbij ondersteunen. Er is meer mogelijk dan je denkt! Zo houd jouw team tijd over om zich te focussen op je core business.
Bel 085-4851000 voor meer informatie of klik hier om zelf een later moment te plannen.




